Brno 2. 7. 2016


080.jpg

Slunečné a velmi teplé počasí přivítalo návštěvníky druhého dostihového dne v Brně pořádaném rodinou Vymazalových a jejich přáteli. Hlavními dostihy byly rovina III. kat. na 1600 m - Letní Moravská míle a překážkový dostih III. kat. na 4100 m - Letní Brněnská steeplechase.


První rovinový dostih na 2100 m ovládla stylem start - cíl s rozdílem 11 délek a výrokem velmi lehce šestiletá ZORAYA LUNA (GER) s Petrem Tůmou stáje DC Zámrsk MUDr. Bruna, v tréninku Jana Blechy. Druhý doběhl LASTORMO s Jiřinou Andrésovou, třetí DRTINA s Pavlínou Filipovou, čtvrtá BOUŘKA, pátý TYGR ROKYTENSKÝ.


Druhým dostihem byla steeplechase na 3400 m pro čtyřleté koně. Po startu se ujal vedení RIDERI CROSS, který odvodil většinu dostihu. Vítězkou se stala domácí FINÉS s ž. Marcelem Novákem v tréninku Radima Bodláka. Klisna je v majetku pořádající stáje Vymazal a taktéž jsou jejími chovateli. Druhá doběhla CHERRIES s ž. Josefem Sovkou, třetí RIDERI CROSS s Martinem Liškou v sedle, čtvrtý LACFI NÁDOR(HUN), pátá SEMANTÝNA.


Třetí - rovinový dostih na 2600 m odvodila bělka ARONITA POND s ž. Jakubem Pavlíčkem. Vítězkou se stala LINNGRID (GER) s ž. Janem Rájou ze stáje Stanislava Chudáčka v tréninku Heleny Vocáskové. Druhý doběhl ROONY s am. Jindřichem Fabrisem, třetí STIGRIS s ž. Martinem Laube, čtvrtá Heure, pátá ARONITA POND.


Čtvrtým dostihem byla opět steeplechase na 3600 m pro pětileté a starší. Po startu byl v čele LINCOLN (GER) s ž. Pavlem Kašným, vedli pole po většinu dostihu, v průběhu se postupně k čelu pole posunoval STEFAN. V cílově rovině měl lepší finiš svěřenec trenéra Radka Holčáka STEFAN s ž. Lukášem Matuským, zvítězili jistě o 1 a 3/4 délky. Druhý byl LINCOLN (GER) s ž. Pavlem Kašným, třetí RENDETTA s Martinem Liškou, čtvrtá RAMPULINA, pátý byl RABBIT KING`S BEST(GB).


Jedním z hlavních dostihů byla rovina III. kat. na 1600 m - Letní Moravská míle firmy MEVOTECH s. r. o. z FONDU PODPORA 2016. Na start se postavilo 10 koní, za favority byli považováni YORDANA s ž. Zuzanou Vokálkovou v kurzu 3:1 a EL CAMINO (FR) s převážně překážkovým jezdcem Janem Odložilem v kurzu 4:1. Krátce po startu šel do vedení TULUM (FR) s am. Jindřichem Fabrisem, nasadili rychlé tempo a až do cíle je nikdo nepředjel. Již jedenáctiletý TULUM (FR) je v majetku stáje Syndikát 2007 a trénován Zdeňkem Mimrou, na brněnské dráze absolvoval 6 dostihů, kdy 5x vyhrál a jednou byl třetí. Druhá byla o 3 délky RABBIT EMPEROR (IRE) s ž. Martinem Laube, třetí CHUAN CHE s Michalem Hroudou, čtvrtý EL CAMINO (FR), pátá YORDANA. Dále mimo dotovaná místa doběhli MAJOLICA MAYA (GB), APRILIUS (IRE), ULTIMA, RUSALKA a GLOUSHEK (GB).


081.jpg

Steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s. r. o. byla druhým vrcholem dostihového dne v Brně. Po bezchybném absolvování zkušebního skoku se na start 4100 m dlouhého dostihu postavilo 7 koní. Za favority byli považování MARL BORA A RYANICA, oba českého chovu. Ihned po startu vedl pole MARL BORA s ž. Josefem Sovkou, bezchybně skákal a vedení nepřepustil až do cíle nikomu dalšímu. Druhá doběhla o 10 délek RYANICA s ž. Lukášem Matuským, která v předchozím soupeření ve steeplechase v Brně MARL BORU pozazila. Třetí byl o 5 délek TRIPOLIS s Janem Odložilem, čtvrtý doběhl CUX s žk. Pavlem Složilem a pátý HABITAT ONE s Martinem Liškou, dále dokončili SHERSON A SEGONA. MARL BORA je v majetku stáje Quartis-Zámecký Vrch a trénován Radkem Žaludem. Tato výhra byla satisfakcí za diskvalifikaci po vyhraném dostihu v Pardubicích, kdy bylo mu odebráno vítězství za špatně uvedenou nesenou váhu, trenér se ještě bude odvolávat, dle něj jde o chybu Jockey Clubu.


082.jpg

Závěrečným dostihem byla rovina na 2200 m, kterou za vedení klisny IMA absolvovalo 7 koní, první v cíli byla ryzka MADAM PERCY (IRE), ale po následném protestu ex-offo pro křižovala o hlavu druhého NASKa bylo pořadí přehozeno, vítězem se tak stal NASK s Kateřinou Hlubučkovou ze stáje PONYTRANS v tréninku Pavla Složila. Druhá skončila MADAM PERCY (IRE), třetí STRING (*GER) s Martinem Laube, čtvrtá PORTATILE, pátá SHE LOVES ME.


083.jpg

084.jpg

085.jpg

086.jpg

087.jpg

088.jpg

089.jpg

090.jpg

091.jpg

092.jpg

093.jpg

094.jpg

095.jpg

096.jpg
info@hv-foto.cz
Přebírání materiálů z této stránky bez předchozí dohody je zakázáno.
Fotografie a články z těchto stránek podléhají autorskému právu.
© 2009 - 2024
Autor webu: Petr Šrom
grafik@seznam.cz