Brno 20. 5. 2017


620.jpg

Na závodišti v Brně se konal již druhý dostihový den a pořadatelé připravili 9 dostihů, z toho 3 překážkové. Na startech všech dostihů po škrtech a změnách bylo 78 koní. Již tradičně byly dva hlavní dostihy III. kategorie - rovinová Letní moravská míle a překážková Letní brněnská steeplechase a také dostih III. kategorie pro dvouleté nezvítězivší.


Hned v úvodu byl odstartován jeden z vrcholů dne Cena DELIGHT MY FIRE, rovina III. kat. na 1000 m pro 2-leté se čtyřmi startujícími, pro všechny to byl první dostih. Sázková kancelář na závodišti preferovala klisnu MAMBO - ž. Jaromír Šafář. Ze startovních boxů neodskočila hodně nervózní SLIVKA - ž. Zuzana Vokálková, ve vedení byla od startu a zvítězila favoritka MAMBO - ž. Jaromír Šafář (majitel: Syndikát Dvorska-Vymazal, trenér: Radim Bodlák), za ní se pořadí nezměnilo, a tak druhá o 2 délky doběhla DARK ALIGHIERI - Michal Hrouda, třetí byl o 12 délek PALMÍR - ž. Vendula Korečková.


621.jpg

V druhém dostihu se sešel nejvyšší možný počet startujících, a to 14 koní, byl to handicap IV. kat. na 2800 m pro 4-leté a starší s startem bez boxů. Po škrtu LADARA startovala i BICOLORA, která byla pod čarou. Mezi startujícími bylo několik koní, kteří už absolvovali překážky. Nejlépe odskočila a vedla pole CONCORD OF GRACIE(IRE) - ž. Jaromír Šafář, za ní se držel HÁDÉS - Michal Hrouda. V druhém kole převzal vedení WELL RISK - ž. Dušan Andrés, druhou pozici držel HÁDÉS, CONCORD OF GRACIE(IRE) se propadla na třetí pozici. V posledním fázi dostihu, těsně před zatáčkou do cílové roviny se na špici vrátila a dostih vyhrála CONCORD OF GRACIE(IRE) - ž. Jaromír Šafář (majitel: BORS Břeclav a.s., trenér: Jozef Piruch), druhý o 2 délky doběhl HÁDÉS - Michal Hrouda, třetí o 3 a 1/2 délky WELL RISK - ž. Dušan Andrés, 4. CHERRIES, 5. GOLDEN IRENE.


622.jpg

Třetí dostih byl rovina IV. kat. na 1400 m pro 3-leté a starší. Na startovní listině byla i vítězka z minulého dostihového dne na stejné distanci OUR LASS(IRE) - ž. Vendula Korečková (majitel: Bellicus racing, trenér: MVDr. Petr Kantek) a opět se jí podařilo zvítězit. Druhá po boji o 1/2 délky byla DE COCCINELLE(GB) - ž. Martina Havelková, třetí o 2 a 3/4 délky SANTINO - ž. Dušan Andrés, 4. CAROLINS, 5. LASTORMO.


Po třech rovinách následovala steeplechase V. kat. na 3400 m pro 4-leté. Na startu byl i vítěz dubnové obdoby tohoto dostihu ROYAL FLYER - ž. Marcel Novák zatížený 72,5 kg, ale i přesto dostih od začátku rozjel v rychlém tempu. V cílově rovině se něj dotáhl FERINO - žk. Veronika Řezáčová, ale ROYAL FLYER - ž. Marcel Novák (stáj: BoKa Seniors, trenér: Martina Růžičková) odolal a zvítězil po boji o 3/4 délky. Druhý byl FERINO - žk. Veronika Řezáčová, třetí o 4 délky VINNERO - ž. Marek Stromský, 4. DATAN NASH, 5. MODESI.


Pátý dostih byla rovina IV. kat. na 1900 m pro 3-leté. Ve vedení byla FRANCISKA - ž. Jaromír Šafář, za ní se drželi SAVOIR ABSOLU - ž. Zuzana Vokálková a SCRAPPER - am. Jindřich Fabris, v průběhu dostihu se ze zadních pozic na třetí propracovala CHARMING GIRL - ž. Vendula Korečková. V cíli měl nejvíce sil SCRAPPER - am. Jindřich Fabris, druhý byl o 1 a 1/4 délky SAVOIR ABSOLU - ž. Zuzana Vokálková, třetí o 3/4 délky CHARMING GIRL - ž. Vendula Korečková, 4. RŮŽA Z POHOŘÍ, 5. FRANCISKA.


623.jpg

Šestým dostihem byla steeplechase IV. kat. na 3600 m pro 5-leté a starší. Do dostihu nastoupil i diskvalifikovaný vítěz z předchozího dostihového dne v Brně THIRTEEN DIAMONDS(IRE), nově s ž. Josefem Bartošem v sedle. Podle očekávání dostih v rychlém tempu rozjela RABBIT KING´S BEST(GB) - Jan Derych, za ní byl LUK - ž. Dušan Andrés, RAMPULINA - MVDr. Ján Mach a GILBERT - ž. Marcel Novák, favorit THIRTEEN DIAMONDS(IRE) - ž. Josef Bartoš se držel v zadní části roztaženého pole koní a v poslední fázi se začal propracovávat do předních pozic. Po zatočení do cílové roviny už byl na první pozici a nikým neohrožován zvítězil THIRTEEN DIAMONDS(IRE) - ž. Josef Bartoš (majitel: Lokotrans, trenér: Stanislav Popelka), druhý o 10 délek doběhl LUK - ž. Dušan Andrés, třetí o 1/2 délky GILBERT - ž. Marcel Novák, 4. RABBIT KING`S BEST(GB), 5. SWEET RED WINE.


624.jpg

V pořadí sedmý, druhý z hlavních dostihů, byla rovina III. kat. pro 4-leté a starší na 1600 m Letní moravská míle - Cena firmy MEWOTECH CZ - z fondu PODPORA 2017. Na startovní listině chyběl TULUM(FR) tradiční účastník a šestinásobný vítěz hlavních dostihů na 1600 m v Brně. Vítězka letošní Jarní moravské míle QUAFF se na startu objevila a byla druhou favoritkou, ž. Kateřinu Hlubučkovou v sedle nahradil žk. Jakub Spáčil. Hlavním favoritem byl HONZIK(FR) - ž. Jaromír Šafář, který se vrátil po dvouleté pauze a při prvním startu zvítězil v Lysé nad Labem v dostihu III. kat. na 1700 m. Nejlépe odskočila a v rychlém tempu vedla QUAFF - žk. Jakub Spáčil s odstupem za ní byli zbyvající koně v čele byl HONZIK(FR) - ž. Jaromír Šafář a STEP STAR - ž. Martina Havelková. V rovince před zatáčkou do cílové roviny převzal vedení a jistě o 1 a 1/4 délky zvítězil HONZIK(FR) - ž. Jaromír Šafář, druhá byla STEP STAR - ž. Martina Havelková, třetí o 4 délky QUAFF - žk. Jakub Spáčil, čtvrtý o 8 délek STINGER(GER*) - žk. Daniel Vyhnálek, pátá o 1 a 1/4 délky ZORAYA LUNA(GER) - Jiřina Andrésová, 6. SACAMIRO, 7. ULTIMA.


625.jpg

Následoval další a nejvíce dotovaný vrchol dostihového dne, Letní brněnská steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s. r. o. III. kat. na 4500 m pro 5-leté a starší. Mezi nejlepší koně v poli 8 startujících patřili TRIPOLIS - Jan Odložil a STEFAN - Lukáš Matuský, kteří se potkali v Jarní brněnské steeplechase a vítězný byl TRIPOLIS, druhý o 1 a 3/4 délky STEFAN, ale se zátěží o 3 kg vyšší, nyní nesl už jen o 1,5 kg více než TRIPOLIS. Dalším favoritem byl SORGENIO - Radek Man, po skvělém finiši třetí ve Velikonoční steeplechase (I. kat.) v Lysé nad Labem za SUNDAROU(IRE) a MISTER WESTMINSTER(GB). Zapomenout nelze ani na loňského vítěze tohoto dostihu jedenáctiletého MARL BORA - žk. Veronika Řezáčová. Právě MARL BORA byl na čele a vodil, za ním byli ADANA - Petr Tůma, CARRY THE GLORY - ž. Dušan Andrés a STEFAN - ž. Lukáš Matuský. ADANA se v polovině dostihu propadla do zadní části pole, na druhé místo se přesunul TRIPOLIS - Jan Odložil. V cílové rovině přes dosud vedoucího MARL BORU přešel STEFAN - ž. Lukáš Matuský (majitel: K-K Metal a.s., trenér: František Holčák), druhý byl po boji o 3/4 délky MARL BORA - žk. Veronika Řezáčová, třetí o 1 a 3/4 délky TRIPOLIS - Jan Odložil, čtvrtý o 6 délek SORGENIO - Radek Man, pátý o 7 délek MÉDIUM - Martin Liška, 6. CARRY THE GLORY, 7. ADANA.


626.jpg

Dostihový den uzavřel rovinový handicap IV. kat. na 2200 m pro 4-leté a starší. Po startu se ujala vedení TYFONA(POL) - MVDr. Ján Mach, za ní byl na bariéře ZAIRO - ž. Vendula Korečková a VADEONA TWO - Michal Hrouda. Před cílem bojovalo o vítězství 5 koní a z nich měl nejlepší finiš ZAIRO - ž. Vendula Korečková (majitel: Stáj Aliance Jičín, trenér: Tamara Křídlová), po boji o 3/4 délky byla druhá VADEONA TWO - Michal Hrouda, třetí o hlavu CATHY PRINCESS - ž. Kateřina Hlubučková, 4. TYFONA(POL), 5. PORTATILE.


Hattricku na rovinách dostáhl ž. Jaromír Šafář, dvě vítězství si připsala ž. Vendula Korečková, oba na koních různých trenérů. V dostizích se opětovně dařilo jarním vítězům - OUR LASS(IRE) a ROYAL FLYER. Reparát vyšel i minulému diskvalifikvanému vítězi THIRTEEN DIAMONDS(IRE).


Hana Vytopilová
e-mail: info@hv-foto.cz


627.jpg

628.jpg

629.jpg

630.jpg

631.jpg

632.jpg

633.jpg

634.jpg

635.jpg

636.jpg

637.jpg

638.jpg

639.jpg
info@hv-foto.cz
Přebírání materiálů z této stránky bez předchozí dohody je zakázáno.
Fotografie a články z těchto stránek podléhají autorskému právu.
© 2009 - 2018
Autor webu: Petr Šrom
grafik@seznam.cz