Slušovice 28. 10. 2016


380.jpg

Vrcholem letošní sezóny ve Slušovicích byla steeplechase crosscountry I. kategorie na 5200 m o celkovou dotaci Kč 350 000,- 34. Velká slušovická steeplechase. Na startu se objevilo několik sledovaných jmen - DELIGHT MY FIRE(FR) vítězka ve Wroclawi a Ceny Labe v Pardubicích, RABBIT WELL(GB) jeden z favoritů Velké pardubické, který krátce po startu odmítl pokračovat v dostihu, CATCH LIFE(ITY) vítěz v Itálii a také hlavního dostihu ve Světlé Hoře a slovenský OLDFIELDROAD(IRE) vítěz Velké Slušovické 2014. Na programu byla další steeplechase III. kat. na 3800 m a 7 rovinových dostihů, z toho tři III. kat., mezi nimi i nejdelší rovina odběhnutá v ČR.


Krátce po startu Velké slušovické se ujal vedení kompakního pole ARTISTMONTOT(FR) - ž. Josef Sovka, hned za ním MLÝN - ž. Marcel Novák, RAIN MAGNA - Michal Kubík a favoritka DELIGHT MY FIRE(FR) - ž. Niklas Lovén, RABBIT WELL(GB) - ž. Josef Váňa odstartoval a držel se v zadní polovině pole koní. Před nájezdem na první diagonálu přešla do vedení RAIN MAGNA, ale po kolizi na skoku č. 16 - slušovický stůl se propadla do středu pole a na špici se objevila DELIGHT MY FIRE(FR) a vedle druhého ARTISTMONTOTA(FR) skákal CATCH LIFE(ITY) - ž. Pavel Kašný a za nimi RABBIT WELL(GB). V závěrečném okruhu zrychlila tempo DELIGHT MY FIRE(FR) - ž. Niklas Lovén (stáj: DS Pod Buchlovem, trenér: Bodlák Radim), pole se roztáhlo a klisna si doběhla pro jisté vítězství. Druhý byl o 8 délek CATCH LIFE(ITY) - ž. Pavel Kašný, třetí o 15 délek ARTISTMONTOT(FR) - ž. Josef Sovka, 4. RABBIT WELL(GB) - ž. Josef Váňa, 5. REAPER(GER*) - ž. Jan Kratochvíl, 6. MLÝN, 7. ČÁRIRAY, 8. RAIN MAGNA, 9. TRIPOLIS, 10. OLDFIELDROAD(IRE).


381.jpg

Výsledky 1. dostihu IV. kat. na 1160 m: 1. STORMICO - am. Jindřich Fabris (stáj: FVE – Relay JK Levín, trenér: Bieliková Marta), 2. SWORN SHOT(GER) - žk. Daniel Vyhnálek, 3. CADBEE - Kateřina Hlubučková, 4. SOLAR POWER(GER), 5. LASTORMO.


Výsledky 2. dostihu IV. kat. na 1600 m: 1. STEP STAR - ž. Vendula Korečková (stáj: Stáj VB – Váňa, trenér: Váňa Tomáš), 2. STINGER(GER*) - žk. Daniel Vyhnálek, 3. TETRAROSE(USA) - Kateřina Hlubučková, 4. SANTINO, 5. HELIOSTAT(IRE).


Výsledky 3. dostihu IV. kat. na 2400 m: 1. ROONY - Josef Sovka (stáj: FVE – Relay JK Levín, trenér: Bieliková Marta), 2. LETEGERTO - ž. Jaromír Šafář, 3. PORTATILE - Jiřina Andrésová, 4. HEURE, 5. STEPIDA


Výsledky 4. dostihu V. kat. na 1800 m: 1. FURANO(GB) - ž. Bauyrzhan Murzabayev (stáj: FVE – Relay JK Levín, trenér: Bieliková Marta), 2. LIFE HONEY - žk. Daniel Vyhnálek, 3. BANDARELLAS - am. Jindřich Fabris, 4. PHILLIPINA, 5. STEPIDA.


Hatrick v dostizích nižších kategorií zaznamenala stáj FVE – Relay JK Levín, jejíž koně trénuje Marta Bieliková. Součástí bohatého doprovodného programu byl dostih osobností, kteřé se účastnili Velké pardubické, vítězem se stal ž. Zdeněk Matysík.


382.jpg

Pátý dostih a první z dostihů III. kat. byl na 1800 m pro dvouleté. Po startu vyrazil vpřed nejrychleji FIGHTING LIPS(IRE) - Kateřina Hlubučková a v čele vydržel většinu dostihu, ale až těsně před cílem ho porazil po boji o délku STUKE(GER*) - ž. Zuzana Vokálková (stáj: K-K Metal a.s., trenér: Holčák Radek), třetí byla RABBIT VAN WINKLE(FR) - ž. Martin Laube, 4. NED, 5. FRANCISKA.


Steeplechase III. kat. na 3800 m byla v pořadí 6. dostihem s 12 startujícími koňmi. Podle očekávání šel po startu na špici specialista na krátké steeplechase TEREBESZ(POL) - ž. Dušan Andrés a vodil pole koní až do protilehlé roviny před cílem, kde ho vystřídala POINSETTIA - ž. Jan Kratochvíl (stáj: Wrbna Racing, trenér: Olehla Čestmír, MVDr.) a jistě zvítězila o 5 délek před ASCOVER(FR) - ž. Jaroslav Myška, třetí byl o 3 a 1/4 délky TADEAS HAJEK(IRE) - Martin Liška, 4. ALONE, 5. TEREBESZ(POL).


383.jpg

Sprinterský dostih na 900 m III. kat. s pěti startujícími koňmi vyhrála stylem start - cíl QUAFF - Kateřina Hlubučková (stáj: DS Ondra, Matyáš, Flash, trenér: Bělka Martin), druhý byl o 3/4 délky SHARP BROOK - ž. Jaromír Šafář, 3. EPOCH(IRE) - ž. Bauyrzhan Murzabayev, 4. BOUŘKA, 5. DELIFO.


Do 8. dostihu III. kat. na 3900 m, nejdelšího letošního rovinového, odstartovalo 7 koní a krátce po startu se na vedoucí pozici propracoval SARAS(FR) - ž. Zuzana Vokálková a udržoval na tak dlouhou vzdálenost poměrně rychlé tempo. V cílové rovině využila volného místa na bariéře ORRPHANTA - ž. Martina Havelková (stáj: DS Dolní Moravice, trenér: Záhorová Eva) protáhla se na první pozici a zvítězila jistě o 1 a 1/2 délky před SARASEM(FR) - ž. Zuzana Vokálková, třetí byla o 1 a 3/4 délky KOPRETINA - ž. Vendula Korečková, 4. AMADEON(IRE), 5. CENTORION.


V případě zájmu o fotky pište na e-mail: info@hv-foto.cz
Hana Vytopilová


384.jpg

385.jpg

386.jpg

387.jpg

388.jpg

389.jpg

390.jpg

391.jpg

392.jpg

393.jpg

394.jpg

395.jpg

396.jpg

397.jpg

398.jpg

399.jpg
info@hv-foto.cz
Přebírání materiálů z této stránky bez předchozí dohody je zakázáno.
Fotografie a články z těchto stránek podléhají autorskému právu.
© 2009 - 2024
Autor webu: Petr Šrom
grafik@seznam.cz